?

Log in

No account? Create an account
Impressions and Expressions of Ijon
January 6th, 2004
11:08 am

[Link]

Previous Entry Share Flag Next Entry
היינליין צדק
ועדת החקירה בעקבות הירי במפגין נעמתי (הבלתי-חמוש, אך השמאלן, רחמנא ליצלן) לא מצאה דופי בהתנהגות החיילים. אין מסקנות אישיות. והנה דובדבן קטן:
באשר לסוגיית פינויו של גיל נעמתי, "הוועדה לא מצאה פגם בהתנהגות הכוח לאחר הירי, והתרשמה כי המהירות שבה פונה על-ידי רכב פלסטיני לא איפשרה לכוח להגיב ולנסות לפנותו". -- וויינט

אתם הבנתם את זה? עומדים חיילי צה"ל, ולידם רכב (כך לפי מה שהראו בטלויזיה, נאמר לי), שירו זה עתה במפגין לא-חמוש, והפלסטינים הערמומיים מצליחים לגנוב לחיילים הנדהמים (שלפחות אחד מהם דווקא מצא די עשתונות כדי לכוון ולירות) את הפצוע, על אף רצונם העז לפנותו בעצמם. הפלסטינים ממש לא אפשרו לכוח להגיב. הם לא הצליחו אפילו לנסות לפנותו, דבר הועדה.

אתם מאמינים למה שקוראות עיניכם?

Current Mood: furious
Current Music: Roxette -- Place Your Love

(11 comments | Leave a comment)

Comments
 
[User Picture]
From:ravell
Date:January 6th, 2004 01:26 am (UTC)

הייתי מופתע אם היתה מתקבלת החלטה אחרת

(Link)
טוב שהאשימו את הפלסטינים גם בזה. איזה להטוט רטורי עייף
From:calanya
Date:January 6th, 2004 01:33 am (UTC)

צבא השקר והכזב

(Link)
רגע, וכשהרמטכ"ל מודיע שנצרים חיונית לבטחון מדינת ישראל, גם אז אתה מופתע?
בצה"ל נהוגה תרבות שקר בכל הרמות כבר שנים.
למי לעזאזל אכפת? אז הצבא משקר כל היום. אז מה? הצבא גם רוצח וגונב. באמת שהשקרים הם החטאים הקלים ואין סיבה להתרגז.
[User Picture]
From:arnulf
Date:January 6th, 2004 02:48 am (UTC)

אני חושב שזה לא הוגן מצדך

(Link)
אתה לא יכול לצפות שחוקרים צבאיים, ועל אחת כמה וכמה לוחמים, יהיו בעלי כישורים מספקים כדי לספק התבטאויות ציבוריות ברמה גבוהה. ריאל פוליטיק היא שיטה סבוכה ומעודנת הדורשת רמת גבוהה של תחכום, ידע ונסיון, ואין סיבה לצפות שכל אדם ואדם יהיה מסוגל לשטות בתושבי ארצנו ובעמי העולם ברמה של 'יש לשקול את הצעותיה של סוריה בכובד ראש' ואמירות דומות.

אין ספק שהתבטאות הוועדה היא מצערת, במיוחד כיוון שבאה לאחר שהוצגו בתקשורת ראיות ברורות הסותרות את דבריה, אך במקום להתרגז על הועדה משום שמסקנותיה לא הועברו דרך דוברים מקצועיים המנוסים בטכניקות של ספין וערפול, כפי שהיה צורך ברור לעשות במקרה זה, יש לדעתי לציין אותה לשבח על שזיהתה בין טורף לעמית במקרה כה סבוך ופעלה כמיטב יכולתה המוגבלת להשאר נאמנה לרוח העמדות והשיטות המקובלות.

יא.
[User Picture]
From:fishberg
Date:January 6th, 2004 04:53 am (UTC)

ואולי מדובר כאן על שיקול מעשי

(Link)


לחיילים שם היה ג'יפ סופה צבאי ממוגן (אם אני לא טועה, וזכרוני לא בוגד בי). רכב זה מיועד ללוחמים. אני לא חושב שהיית מוצא מפקד אחד שהיה מורה לחייליו להשאר בשטח - ללא הרכב שלהם (שהוא גם אפשרות המילוט המהירה שלהם במקרה הצורך) רק כדי לפנות איזה פצוע, שעד לפני שניה היה בצד השני של הכוונת.

לעומת זאת, אם היה מדובר על חייל פצוע - אני בטוח שהרכב הזה היה הופך לאמבולנס תוך שנייה וחצי.

[User Picture]
From:ijon
Date:January 6th, 2004 07:27 am (UTC)

Re: ואולי מדובר כאן על שיקול מעשי

(Link)
תפקיד החיילים הוא הגנה על אזרחי מדינת ישראל. נפגע אזרח ישראלי (מאש חיילי צה"ל, אפילו!). אין כאן שום מקום לספק -- יש לפנות את הפצוע האזרח, גם במחיר סיכון מסוים לחיי החיילים.
From:raisinlike
Date:January 6th, 2004 05:18 am (UTC)

נמאס לי לגמרי

(Link)
רבים זה רמה אבולוציונית אחת מתחת שמאלנים, מה אתה מתלונן? מזלם של כל המעורבים שלא עשו להם טרנספר אוטומטי לעולם הבא (כלומר, ניסו, אבל הערבים הפריעו להם). היה ברור לי מההתחלה שהאדם היחידי שיועמד לדין יהיה נעמתי, חכה ותראה - זה יקרה והוא בטח גם ילך (אופס, יתגלגל) לכלא על זה

[User Picture]
From:iod
Date:January 6th, 2004 06:02 am (UTC)

Devil's advocate

(Link)
הפצוע היה מצידו השני של שער נעול. בוא נניח לרגע שלכוח במקום לא היה מפתח לפתיחת השער, וגם לא הכלים המתאימים לפריצתו (מה גם שפריצת השער היא בדיוק מה שהם ניסו למנוע). איך הם היו אמורים לפנות אותו?
[User Picture]
From:ijon
Date:January 6th, 2004 07:43 am (UTC)

Re: Devil's advocate

(Link)
זו הנחה אבסורדית. הצבא הוא זה שמתחזק את הגדר הזו, ואם לכוח במקום לא היה מפתח לפתיחת השער, מדובר בסקנדל. מה היינו אומרים אלו פלסטינאי מנוול היה משליך רימון אל הכוח מעבר לשער, והכוח לא היה רודף אחריו אל תוך הצד השני? "הג'ינג'י שכח את המפתח?" זה לא רציני.

עד שיוכח אחרת, נראה לי סביר להניח שהכח יכול לחלץ את נעמתי, ולא עשה זאת, בכוונה או במחדל.

אגב, אם אמנם דווקא מאוד רצו לפנות אותו ולא היה מפתח, היו מתרחשים מן הסתם חילופי דברים שיסבירו זאת; המפגינים לא סיפרו על שום נסיון כזה מצד החיילים.
[User Picture]
From:wildernesscat
Date:January 7th, 2004 12:05 am (UTC)

(Link)
לא יודע מה קרה שם, אבל לא הייתי רוצה להיות במקומו של מקבל ההחלטות בשטח. לא נראה לי שהיה לו פתרון שבו הזאבים שבעים והכבשים שלמות.
[User Picture]
From:khatul
Date:January 7th, 2004 05:11 am (UTC)
(Link)
!דברת גם בשמי, דני
[User Picture]
From:ijon
Date:January 7th, 2004 05:34 am (UTC)
(Link)
זה הרגע להבהיר שאינני תומך כלל באנרכיסטים-דה-לה-שמאטע ההם, ושפועלם לא-נבון ומזיק כשלעצמו. ואנדאליזם של רכוש מדינה אינו מקובל עלי בשום מקרה, וגם אני לא הייתי רוצה להיות במקום מפקד הכוח.

מצד שני, אם לא היה לי ציוד לענישה של המתפרעים (והם מתפרעים, בעיני, ומטרתם בהחלט היתה לגרום נזק, ולא רק להביע מחאה לא אלימה), הייתי נאלץ לבוא עמם בדברים או לעמוד מנגד, עד שהייתי מצליח להביא ציוד כזה (והרי יש לצבא ציוד כזה בכמות מסוימת, וניתן היה, בטוחני, להביא ציוד כזה ממפקדת החטיבה או מה שמקביל לה, תוך פחות משלוש שעות, אם היתה עולה דרישה כזו ממפקד הכוח וזוכה לגיבוי פיקודי.

הוראת פתיחה באש בוודאי שלא הייתי נותן.
Project Ben-Yehuda [Hebrew] Powered by LiveJournal.com